Gala Zawodowa - Stadion Phetchbuncha
Dodano: 02/02/2009
Paweł Jędrzejczyk walczył na największym i najlepszym na wyspie Koh Samui - Stadionie Phetchbuncha na Chaweng Beach. Walka była dobrym elementem uzupełniającym obóz w Tajlandii, trwający od stycznia. Wergi skrzyżował rękawice z bardzo silnym i wytrzymałym Tajem Peley-em, mającym w swoim dorobku okolo dwieście walk zawodowych. Peley to zawodnik gospodarzy, który jest w pierwszej dziesiątce zawodników walczących w Tajlandii w kategorii do 75 kg. Pojedynek był walką wieczoru.

Pomimo klasy przeciwnika Paweł zawalczył bardzo dobrze. Przeważał nad przeciwnikiem technikami bokserskimi, kończonymi kopnięciem lub uderzeniem kolanem. Skutecznie unikał klinczu będącego domeną rywala.

Trzy razy miał Taja na granicy nokautu. Tajscy sędziowie są jednak wierni tradycji swojego narodowego sportu, w myśl której techniki pięściarskie są w ogóle pomijane przy punktowaniu.
Po pięciu 3-minutowych rundach ciężkiej walki Muay Thai sędziowie wskazali na swego rodaka i to Peley wygrał walkę.

Jednak narożnik Polaka i nasz zawodnik jest również bardzo zadowolony z pojedynku. W Europie sędziowie z całą pewnością punktowaliby w drugą stronę, na korzyść Pawła. A teraz jest czas na ostatnie szlify w treningu i przygotowanie do Mistrzostw Świata Muay Thai w Bangkoku (marzec 2009).SPONSOR